1 Kasım 2013 Cuma

Plotter Makine Satışı Hakkında Bilmek İstedikleriniz


Plotter makinaların işlevlerinden, plotter makine özelliklerinden,plotter makine markalarından ve plotter makinelerin çeşitli markaların farklı modellerinden diğer yazılarımızda geniş olarak bahsetmiştik. Bugünkü yazımızın konusu ise plotter makine satışları. Plotter makinelerin kullanıldığı her meslek dalı için plotter satışları oldukça önemli. Plotter makinelerin hangi şehirlerde satıldığı, plotter makine satışı yapan firmaların ne tür hizmetler sağladığı ve plotter makine satışında firmalar arasındaki fiyat farklarından kısaca söz edeceğiz. Konuyla ilgili en çok merak edilen soruları cevaplayalım ve yazımızı tamamlayalım.
Plotter makine satışı hangi şehirlerde yapılıyor?   
Plotter makine satışı konusunda yaşanan en büyük sıkıntı her şehre satışın olmaması. Özellikle küçük firmalar Türkiye’nin her yerine ürün gönderemiyorlar ya da gönderdikleri ürünü karşı ödemeyle kargoya veriyorlar. Bu durumda kullanıcılar için büyük sıkıntı yaratıyor. Plotter makineler büyük ebatlı olduğu için kargo ücretini kullanıcıya bırakmak oldukça mafraf yüklüyor kullanıcıya. Plotter makine satışı yapan büyük firmalar ise Türkiye’nin her iline ve ilçesine plotter makine gönderimi yapıyorlar. Kargo ücretini kendileri karşılayan bu firmaları internette araştırıp bulmanız mümkün.
Plotter makine satışı yapan plotter makineler hakkında başka ne tür hizmetler sağlıyorlar?
Plotter makine satışı yapan birçok firma plotter makine teknik servisi, plotter makine tamiri,plotter makine kağıt  kartuş satışı,plotter yedek parça temini hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. Her firmanın bu tür hizmetleri vermediğini de belirtip, plotter makine almadan önce firmayla verdikleri hizmetler konusunda detaylı olarak konuşmanızı önerelim.
Plotter makine satışında firmalar arasındaki fiyat farkları neden kaynaklanıyor?

Plotter makine satışı yapan firma eğer büyük bir firmaysa fiyatları müşteriler için daha uygundur. Çünkü büyük firmalar genelde stoklu çalışırlar. Plotter makineleri stoklayıp daha uygun fiyattan kullanıcılarına ulaştırırlar. Diğer bir etken de firmanın dövizle çalışmasıdır. Döviz kuru üzerinden çalışan firmaların makine fiyatlarında da dalgalanmalar görülebildiğini belirtelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder